Producenci

VBS_110

elementy AERACJI
VBS_110
VBS_110
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
sztuka
Ocena:
(Ilość ocen: 3)
Kod produktu:

408

Producent:
-

 Grzybki wibrujące VB- VBE- VBM

Dysze napowietrzające serii  VB, VBE, VBI i VBM łączą materiał aeracyjny o ciśnieniu pracy wynoszącym 6 barów z dodatkowo lekką wibracją ściany silosu. Ich opis, układ oraz liczbę można pobrać z arkusza danych.
Zniszczenie ściany silosu uzależnione od konstrukcji jest wykluczone również w przypadku produktów ściernych.
Dodatkowe zawory nie są konieczne, ponieważ ze względu na ciśnienie pracy wynoszące (2-6 barów) żaden produkt nie jest w stanie dotrzeć pod elastyczną krawędź gumy silikonowej (zezwolenie FDA).
Aeratory wibrujące OLI stosowane są w celu poprawy przepływu materiałów takich jak proszki i granulaty. Amerykańska Agencja Rządowa FDA zatwierdziła ich zastosowanie w przemyśle spożywczym.
W przypadku szczególnie wysokich wymagań, możliwe jest wykonanie przyłączy dysz napowietrzających ze stali szlachetnej typu VBI.

Funkcja
Ciśnienie powietrza jest odprowadzane bezpośrednio do materiału za pomocą silikonowych krawędzi przylegających do wewnętrznej ściany silosu.
Poprzez zmianę ciśnienia pracy w zakresie pomiędzy 2 a 6 barami, dodatkowo możliwe jest określenie intensywności wibracji krawędzi silikonowej.
Przy maksymalnie wydajnym czasie trwania pracy wynoszącym 5 sek. zużycie powietrza jest wyraźnie mniejsze.

Wydajność, Informacje techniczne- Zalety
- wytrzymała konstrukcja
- samoczyszczące urządzenia
- odporność na zarysowania
- łatwe do zamontowania
- ciśnienie pracy 2-6 barów
- temperatura otoczenia -40 o C- 170o C
- stosowane do proszków i granulatów
- zatwierdzone przez FDA

 Opcje i Wyposażenie
- aeratory ze stali szlachetnej (Typ VBI)
- do montażu zewnętrznego (Typ VBE)
- miniaturowe wykonane (Typ VBM)
- zestawy przyłączeniowe (OLI GmbH)
- zawory elektromagnetyczne (OLI GmbH)

Za pomocą aeratorów VB zostały przetestowane następujące produkty: cement, piasek, wapno, węglan wapniowy, cukier, mąka, dodatki, ziemia krzemionkowa, talk, wypełniacze, dolomit, soda, kalcyt, wapień, rozpylone kamionki.

Poduszki napowietrzające I100
Dzięki pół wypukłej formie niemal nieograniczonych, trwałych poduszek napowietrzających I100 wykonanych z żywic fenolowych, wewnątrz obudowy nieco stłumione powietrze odprowadzane jest do szerokiego kąta
 przez przepuszczającą powietrze, białą części poduszki  a następnie przenoszone jest do materiału sypkiego z bębna.

Funkcja
Napowietrzanie jest środkiem zapobiegawczym przeciwko problemom związanym z przepływem masy. Duża liczba materiałów sypkich wykazuje doskonały przepływ masy,
o ile przy wylocie produktów do stożka wylotowego silosu wdmuchiwana jest w regularnych odstępach pewna ilość powietrza.
Z pomocą poduszek napowietrzających I100 cały proces określa się jako delikatny ( Ciśnienie pracy podkładek napowietrzających I100 wynosi 0,2 bara),
ponieważ materiał sypki otrzymuje konieczną płynność poprzez nagromadzenie powietrza. Jednocześnie przeciwdziała się możliwej tendencji do tworzenia się mostków, kominów jak również grudek i skorup.
Poduszki napowietrzające I100 instalowane są najczęściej na jednej płaszczyźnie, aby napowietrzyć pewne produkty takie jak np. cement.  
W przypadku ciężko przepływających materiałów, takich jak wapno hydratyzowane w systemach dozujących mleko wapienne, poduszki instalowane są na kilku poziomach  i naprzemiennie uderzane za pomocą sprężonego powietrza.
W tym przypadku napowietrzanie służy nie tylko do odprowadzania ale również do pobudzania produktu podczas przechowywania.

Wydajność, Informacje techniczne- Zalety
- odpowiednie do cementu, wapna i innych rozpylanych materiałów sypkich
- temperatura pracy -20oC+80oC

Dysze napowietrzające UO25
Dysze napowietrzające typu UO25 mogą być bez problemu montowane na zewnątrz silosów lub zbiorników i nadają się szczególnie do wyposażenia dodatkowego lub jeżeli zbiornik nie jest dostępny od środka.

Funkcja
W przyspawaną do ściany silosu tuleję stalową należy przykręcić wkładkę z tworzywa sztucznego wraz z metalowa dyszą i podłączyć wyłącznie do zasilania powietrza.
Dysze te są stosowane w materiałach sypkich przy ciśnieniu roboczym 0,2 bara.
Dziesięcioletnie doświadczenie pokazuje, że dysze napowietrzające UO25 mogą skutecznie napowietrzyć wszelkie materiały sypkie podczas pracy przerywanej (Pulse-Jet i Felder-System).

Wydajność, Informacje techniczne- Zalety
- odpowiednie do cementu, wapna i innych materiałów sproszkowanych
- temperatura pracy -20oC+80oC

 

 

Pliki do pobrania:

Galeria produktu

Centrum informacji

---

Wszystkie pytania prosimy wysyłać na nasz

E-mail: (kliknij w kopertę i pisz):

Kontakt Telefoniczny: +48 513-098-884 

..k.
--- --- ---

Waluty

Zaloguj się, widać ceny

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach wpisz tu swój e-mail. Powtórne wpisanie e-mail jest rezygnacją z otrzymywania Newslettera.

Sonda

Zaznacz czego szukasz ?

Statystyki Odwiedzin

Sklep jest w trybie podglądu

 

Sklep internetowy od home.pl