Producenci

VCP3751C

Silosy i wyposażenie
VCP3751C
VCP3751C
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
48 godzin
sztuka
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

124_b

Producent:
WAM
Zawór Bezpieczeństwa VCP 3751C do silosów
Zawory upustowe VCP są ostatecznym środkiem zapobiegawczym w przypadku powstania nienormalnych warunków, niebezpiecznych dla konstrukcji silosu. Nagły wzrost ciśnienia lub podciśnienie wewnątrz silosu musi być natychmiast zniwelowane. Nawet w warunkach idealnych zawór upustowy nigdy nie zadziała, musi on być sprawny i nie zawieść w chwili potrzeby.
Z ponad 100,000 zainstalowanych na świecie jednostek, zawory upustowe VCP udowodniły swoją całkowitą niezawodność w najbardziej zróżnicowanych warunkach.

OPIS:
Zawór upustowy VCP składa się z cylindrycznej obudowy z dolnym kołnierzem połączonym z króćcem wspawanym na dachu silosu, wewnętrznej tarczy stalowej pokrywy do pracy w podciśnieniu, utrzymywanej w zadanym położeniu przez centralny pręt sprężynujący, zewnętrznego pierścienia stalowego nadciśnienia, utrzymywanego w zadanym położeniu przez trzy pręty sprężynujące, uszczelki i pokrywy osłony.
 
ZASADA DZIAŁANIA:
W zaworze upustowym VCP, spiralne sprężyny utrzymują pokrywy zaworu zamknięte do momentu kiedy wartość ciśnienia pozostaje w zadanym zakresie. Trzy zewnętrzne pręty sprężynujące utrzymują zewnętrzną pierścieniową pokrywę szczelnie zamkniętą tak długo jak siła wywierana przez wewnętrzne ciśnienie nie przewyższy siły oporu sprężyny. W chwili przekroczenia zadanej wartości ciśnienia, pokrywa jest wypychana w górę i ciśnienie jest niwelowane. Mniejsza pokrywa zamyka centralny okrągły otwór zewnętrznej pokrywy od spodu. Jest ona utrzymywana w środku za pomocą pojedynczego pręta sprężynującego i jest dociskana do zewnętrznej pokrywy przez normalne ciśnienie w silosie. W przypadku wystąpienia podciśnienia, sprężyna jest ściskana i umożliwia opadnięcie pokrywy. Powietrze wpływające do silosu od zewnątrz umożliwia szybkie wyrównanie ciśnień i wypycha pokrywę centralną z powrotem do pozycji zamkniętej.
 
DANE TECHNICZNE:
  • Wykonanie: stal węglowa
  • Nastawa ciśnienia: standardowo 500 mm H20
  • Nastawa próżni: standardowo - 50 mmH20
  • Króciec przyłączeniowy: fi=375 mm
  • Waga: 20,5 kg

 

Pliki do pobrania:

Galeria produktu

Centrum informacji

---

Wszystkie pytania prosimy wysyłać na nasz

E-mail: (kliknij w kopertę i pisz):

Kontakt Telefoniczny: +48 513-098-884 

..k.
--- --- ---

Waluty

Zaloguj się, widać ceny

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach wpisz tu swój e-mail. Powtórne wpisanie e-mail jest rezygnacją z otrzymywania Newslettera.

Sonda

Zaznacz czego szukasz ?

Statystyki Odwiedzin

Sklep jest w trybie podglądu

 

Sklep internetowy od home.pl